Podróże

Filipiny – Palawan 13.03 – 29.03.2020 (brak miejsc)

 • przez
 • 28 sierpnia 2019

PLAN PODRÓŻY

Wybierz się z nami na chilloutowego tripa, podczas którego zwiedzimy jedno z ostatnich niezbadanych miejsc Azji Południowo-Wschodniej a zarazem najbardziej dziką i tajemniczą z wysp Archipelagu. Zrelaksujmy się razem na wyspie Palawan zwaną nieodkrytą perłą Filipin.

Dzień 1 WYLOT

Wylot 13.03.2020 z Warszawy o godzinie 13:00 do Manili z długą przesiadką w Pekinie, co daje nam szansę na zwiedzanie stolicy Chin.

Dzień 2 – PEKIN – Zakazane miasto / Wielki Mur

Po 8 godzinach lotu mamy pierwszy postój w Pekinie. W zależności od pozostałego czasu podczas przesiadki, będziemy chcieli zwiedzić: Zakazane miasto, Świątynie Nieba, Pałac Letni lub Wielki Mur Chiński. Do atrakcji dojedziemy z prywatnym kierowcą.

Dzień 2-3 MANILA – PERŁA ORIENTU

Przejazd do apartamentów i nocleg w Manili. Regeneracja po długiej podróży w kompleksach basenowych. Spacer po okolicy, oraz dalszy przelot na wyspę Palawan.

Dzień 3-6 PUERTO PRINCESA I PODZIEMNA RZEKA

W czasie pobytu w Puerto Princesa odbędziemy całodniową, prywatną wycieczkę do Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Sabang, jednego z cudów świata. Odwiedzimy jedną z najładniejszych plaż w okolicy Nagtabon Beach, oraz zwiedzimy miasto.

Dzień 6-9 PORT BARTON I PRYWATNA WYSPA

Ostatniego dnia pobytu w Puerto Princesa pojedziemy do Port Barton małej, spokojnej i cichej wioski rybackiej oddalanej o mile świetlne od cywilizacji. Będziemy podziwiać piękne zachody słońca, spacerować po bezludnych plażach i chillować w nadmorskim reggae barze.

Popłyniemy na prywatną wyspę German Island, gdzie za dnia będziemy szukać żółwi morskich w przybrzeżnej lagunie, a w nocy spoglądać w gwieździste niebo leżąc na piasku (spanie na plaży w namiotach lub hamaku).

Dzień 9-13 AKTYWNIE W EL NIDO

Po pobycie w Port Barton czeka nas przejazd do o wiele bardziej turystycznej części Palawanu. El Nido to niewielkie miasteczko, które mimo sporej liczby turystów jest przyjemne i zachowuje swoją autentyczność. Są tu fantastyczne plaże z białym piaskiem, niezliczone palmy kokosowe i ukryte wśród skał błękitne laguny.

W czasie pobytu w El Nido wybierzemy się na najpopularniejszą wycieczkę na wyspie tzw. Island Hopping. Popływamy kajakiem po zatoce odwiedzając bezludne wysepki, wdrapiemy się na wzgórze z którego można podziwiać panoramę miasta, zjedziemy na zapierającej dech w piersi Zipline, będziemy nurkować w maskach snorkelingowych i relaksować się wieczorami w Beach barach.

Dzień 13-15 LONG BEACH NA CHILLOUCIE

Najbliższe dwa dni to pobyt na Long Beach – najdłuższej plaży na wyspie. Jest to już ostatni przystanek na Palawanie i ostatnia szansa na błogi wypoczynek. Śpimy w domkach na plaży, gdzie będziemy nabierać siły na podróż powrotną do Polski.

Dzień 15-17 MANILA I WYLOT

Z Long Beach pojedziemy na lotnisko w Puerto Princesa, gdzie czeka nas przelot do Manili, oraz transfer do apartamentów.

Podczas pobytu w Manili wybierzemy się na całodniową wycieczkę, aby zobaczyć jeden z wulkanów wyspy Luzon. W zależności od aktywności sejsmicznej będzie to najmniejszy aktywny wulkan świata – Taal lub wulkan Pinatubo .

Wylot do Warszawy jest zaplanowany na godz. 6:25, dlatego czeka nas wczesna pobudka i pierwsza część lotu (4h do Pekinu).

Dzień 18 – PRZYLOT

Przylot do Warszawy jest zaplanowany na godzinę 6:20 rano.

Podróżujemy w grupie max 12 osób. Pod postem robimy kosztorys wyjazdu, tak aby każdy miał jasno i czytelnie opisane z jakimi kosztami musi się liczyć.

Kosztorys = 2800zł na który składa się:

 • Zakwaterowanie
  • 15 noclegów w prywatnych apartamentach (3x Manila, 3x Puerto Princesa, 2x Port Barton, 1x German Island, 4x El Nido, 2x Long beach),
 • Transport:
  • Loty wewnętrzne: Manila-Puerto Princesa-Manila,
  • Wszystkie przejazdy wymagane do realizacji planu. Głównie prywatnym vanem z kierowcą, oraz trycyklami na krótkich trasach,
 • Atrakcje:
  • Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Sabang z lunchem,
  • Całodniowa prywatna wycieczka łodzią z lunchem – tzw. Island Hopping w El Nido,
  • Wycieczka z noclegiem i wyżywieniem na prywatną wyspę German Island,
  • Snorkeling i pływanie kajakami,
  • Całodniowa wycieczka na jeden z aktywnych wulkanów na wyspie Luzon: Taal/Pinatubo,
 • Pozostałe:
  • Logistyka wyjazdu,
  • Opłata za bagaż rejestrowany (loty wewnętrzne),
  • Wszystkie opłaty związane z podatkami turystycznymi i lotniskowymi,
  • Ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe koszty:

 • Przelot na trasie Warszawa – Manila – Warszawa = 2060 zł (bagaż rejestrowany i posiłki w cenie). Pomagamy w zakupie – cena na dzień 28.09.2019,
 • Dla chętnych zwiedzanie wybranych atrakcji Pekinu wraz z transportem (w zależności od godziny przylotu i czasu uzyskania wizy),
 • Dla odważnych – zjazd na Zipline w El Nidook. 50 zł,
 • Wyżywienie nieujęte w planie.

Dodatkowe info:

Dla chętnych będziemy organizować wspólny przejazd na trasie Katowice-Warszawa Lotnisko Chopina-Katowice. W Azji śpimy w apartamentach, domkach lub hotelach (pokoje 2-4 osobowe). Ze względu na ciągłe przemieszczanie się i charakter wyjazdu, sugerujemy zabrać plecak zamiast walizki na kółkach. Co do harmonogramu wyjazdu to pozostawiamy sobie margines na lekką modyfikację. Jesteśmy otwarci na propozycję i nie zmuszamy do wykonywania proponowanego planu w 100%. W czasie kiedy część grupy idzie na zapierający dech w piersi zjazd na Zipline, pozostali mogą leżeć na plaży i pić drinki 🙂 Jesteśmy elastyczni, jeżeli będziemy chcieli zwiedzić inne atrakcję niż te zaproponowane w planie nie widzimy problemu aby znaleźć czas również na nie. Jesteśmy ludźmi bezkonfliktowymi i takich też szukamy na naszego filipińskiego tripa 🙂

Wpis nie stanowi żadnej oferty wycieczki. Nie jesteśmy biurem podróży ani żadną agencją turystyczną. Inicjatywa jest prywatna i ma charakter kumpelski.

Nie znaleziono komentarzy

Napisz komentarz

Copyright © 2019 Pozdropincet. All rights reserved