Podróże

Islandia 22.02-26.02 (brak miejsc)

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku w Pyrzowicach około 16:00. Wylot mamy o 17:00 a jako, że lecimy tylko z bagażami podręcznymi to pozostały czas do lotu, wykorzystamy na zrobienie zapasów w moim ulubionym sklepie – Duty Free 😉

Przylot na lotnisko w Keflavik planowany jest około godz. 20:00, Na miejscu jesteśmy umówieni z wypożyczalnią na odbiór wynajętych samochodów z napędem 4×4,

Najtrudniejszy moment wyprawy, no przynajmniej dla dwóch kierowców  nastąpi właśnie w tym momencie gdyż nasz domek znajduje się w lesie oddalonym od lotniska o ponad 100km.

Po dojeździe na miejsce, czekać na nas będzie gorąca kolacja oraz widok zorzy polarnej jak z najlepszych fotek na instagramie 😀 oczywiście o ile tę kolację możemy sobie sami przygotować i stanie się realna, to na zorzę nie mamy niestety wpływu 🙁

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od upolowania czegoś do jedzenia, śniadanie w plenerze? jeżeli aura dopisze to czemu nie. Następnie jedziemy zwiedzać słynne Golden Circle, oglądając wszystkie atrakcje regionu tj. gejzery, wodospady, gorące źródła, atrakcje parku narodowego itp.

Tak naprawdę najważniejsze to trafić na pogodę która umożliwi nam cieszyć się tymi wszystkimi krajobrazami. Zdjęcia poglądowe zamieściłem poniżej:

Po tak męczącym dniu proponuję gorącą kąpiel w naturalnym jeziorze termalnym zwanym Secret Lagoon, który znajduję się w odległości kilku km od naszego domku.

Secret lagoon

Dzień 3

Trzeciego dnia czeka nas jazda wzdłuż drogi nr 1. Tego dnia do przejechania mamy w sumie 250km. Po drodze oczywiście zatrzymamy się przy wszystkich wartych uwagi atrakcjach tej trasy:

  • wschód słońca pod wodospadem Skogafoss,
  • zwiedzanie półwyspu Dyrholay z jego slynną czarną plażą,
  • sesja zdjęciowa przy wraku samolotu Dakota DC-117,
  • kąpiel w naturalnym basenie termalnym Seljavallalaug,
  • wejście pod wodospad Seljalandsfoss.

Dzień 4

To będzie już ostatni dzień naszej podróży po wyspie ognia i lodu. Pora w jakiej zamierzamy odwiedzić tę „planetę” wskazuję raczej na lodową aurę. Może ktoś się skusi na trekking lub kąpiel w geotermalnej rzece Reykjadalur? A może na spokojnie zwiedzimy sobie stolice tego pięknego kraju – Reykjavik? Coś się wymyśli 😉

Tak naprawdę pogoda jest głównym czynnikiem który może wpłynąć na harmonogram zwiedzania, a wiele z dodatkowych atrakcji możemy wspólnie odkryć już w trakcie trwania naszej wyprawy.

Reykjavik

Nie znaleziono komentarzy

Napisz komentarz

Copyright © 2019 Pozdropincet. All rights reserved